وبسایت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش

0

ابنیه های تاریخی

فهرست جامعی از ابنیه های تاریخی جزیره کیش را می توانید در پایین صفحه مشاهده کنید.

فهرست ابنیه های تاریخی

 • روستای باغو

  روستای باغو

  روستای باغو در حاشیه جنوبی جزیره واقع شده است و تنها روستای قدیمی کیش می باشد که همچنان به حیاط روستایی خود ادامه می دهد . این روستا دارای یک مسجد بسیار کوچک می باشد که تاریخ 1342 ، بر روی کتیبه آن مسجد نشان داده شده است

  اطلاعات بیشتر
 • کاخ زمستانی

  کاخ زمستانی

  کاخ زمستانی در محدوده شرقی جزیره کیش قرار دارد که از نظرنوع زمین، پوشش گیاهی و کرانه وسیع ماسه ای همراه با فرم طبیعی دماغه، مکان مناسبی جهت احداث تسهیلات و استفاده از دریا را تشکیل می دهد.

  اطلاعات بیشتر
 • کاخ مرجان

  کاخ مرجان

  كاخ مرجان در بخش شمالی جزيره و پشت بازار بزرگ مرجان قرار گرفته ، بفاصله كمي از دريا و توسط راه انشعابي از مسير ساحلي و بازار مرجان به ساير تسهيلات دسترسي دارد.این کاخ یکی از بناهایی است که در زمان پهلوی سابق توسط شرکتی به نام مرکوری طراحی و ساخته شده است.

  اطلاعات بیشتر
 • کاخ نخست وزیر

  کاخ نخست وزیر

  کاخ نخست وزیری از سری مجموعه کاخ های احداث شده در جزیره کیش در دوره پهلوی دوم می باشد که بمنظور استفاده و اقامت موقت مسئولان مملکتی وقت، توسط شرکت مرکوری طراحی و اجرا شده است.

  اطلاعات بیشتر
 • مسجد امیرالمومنین (ع)

  مسجد امیرالمومنین (ع)

  این مسجد با حدود 100 سال قدمت، در کنار ساختمان اداری بساک قرار دارد و فاصله آن از ساحل حدود ۱۷۰ متر است. این مسجد در قدیم با عناوین «کهنه»، «قدیمی» و حتى «جامع» نیز مشهور بوده است.

  اطلاعات بیشتر
 • روستای سفین

  روستای سفین

  قدیمی ترین و پرجمعیت ترین آبادی باقی مانده از گذشته کیش سفین است . سفین در منتهی الیه ضلع شمال غربی جزیره کیش قرار گرفته است .ساختمان ها و کوچه پس کوچه ها، هنوز حال و هوای گذشته را دارند .این محله 17 هکتار مساحت دارد و از شمال به دریا ختم میشود .

  اطلاعات بیشتر
 • مسجد ماشه

  مسجد ماشه

  مسجد جامع روستای ماشه معروف به "مسجد ماشه" در سال 1319 هجری قمری (1280 ها.ش) و به دست عبدالمحسن بشاری از تجار بزرگ مروارید ساخته شد. تمامی دربها، ‌چندل ها و حصیرهای سقف مسجد از هندوستان و زنگبار آفریقا تهیه شده است.

  اطلاعات بیشتر